Završen 6.tradicionalni noćni turnir u futsalu "Libero 2015"

Dešavanja

Nakon 6 noći, završen je 6.po redu malonogometni turnir u futsalu “Libero 2015”.

Kao i prethodnih godina, turnir se igrao u Ramazanu. Porazna je informacija da se na jedan ovakav turnir  prijavi 12 ekipa. Zašto? Da li je visoka kotizacija od po 100 KM za ekipe, pa nam je čaršija spala na memorijalne turnire bez učešća?

Da li naš grad, Zavidovići, ima ekipe koje znaju igrat futsal? Zašto nema pomoći naše lokalne vlasti jedinom turniru koji se igra u ovom formatu u našem gradu? Sistem igranja 4+1 je veoma atraktivan i iz tog razloga što akumulirani prekršaji spriječavaju grubu igru i povrede igrača.

Od ukupno 20 utakmica ovogodišnjeg turnira, na samo jednoj utakmici se izvodio kazneni udarac sa 10 m zbog šestog prekršaja. Ukupno je postignuto 88 golova, što dovoljno govori o ljepoti ove kulturne, ali momačke igre.

Sudijski par koji je uredno odradio svoj posao je naš, zavidovićki duo, Nermin Pašić-Cona i Ermin Fejzić. Publika je u skromnom broju, u odnosu na prethodne godine, ispratila ovogodišnji turnir.

Nastupili su igrači, osim lokalnih momaka, iz Zenice, Žepča, Banovića, Tuzle i Maglaja, čime ovaj turnir dobija međugradski širi karakter. Najbolji pojedinci turnira su : Najbolji strijelac je Idriz Hodžić; najbolji golman je Denis Lačić a najbolji igrač je Josip Slišković.

Treće mjesto je osvojila ekipa Frizerski salon Dženi-A; viceprvaci su momci iz ekipe Stolarska radnja Wart Wood dok su šampioni, predvođeni reprezentativcem Maidom Ramićem, ekipa Restoran Međija.

Ovaj turnir treba da nastavi svoju tradiciju i naredne godine, a nadamo se da će tako i biti, jer uistinu predstavlja naš grad u lijepom izdanju.

 

Zdici.info