Završena noć rukometa u Zavidovićima, Krivaja poražena od Bora

ŽRK Krivaja večeras je u krcatoj Sportskoj gradskoj dvorani u Zavidovićima u okviru 2. kola EHF Challenge Cupa poražen od ŽJRK Bor-RTB iz Srbije (25:39).

Zavidovićani su dugo čekali evropsku noć i gradska dvorana je bila popunjena do posljednjeg mjesta, ali nažalost gošće iz Bora su bile prejake za Krivaju.

U samom uvodu utakmice gostujuća ekipa je stigla do rezultatske prednosti koja je vremenom samo rasla i rezultatske neizvijesnosti nije bilo tokom cijelog meča.

Na poluvrijeme se otišli pri rezultatu 12:20, a u nastavku je ekipa iz Srbije nastavila u istom ritmu i stigla do uvjerljive pobjede rezultatom 25:39.

Ekipu ŽJRK Bor-RTB su do trijumfa predvodile Ana Marković sa šest golova, a po četiri su postigle Dejana Nikolov, Teodora Majkić i Zoe Petrović.

Kod ŽRK Krivaja najefikasnija je bila Amela Džakmić sa šest golova, dok je Dragana Boro dodala četiri.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj, fer i sportskoj atmosferi, o čemu svjedoči činjenica da su se i gostujuće igračice na kraju utakmice zajedno s domaćim poklonile sjajnim navijačima i zahvalali za ugodan ambijent.

Revanš susret je na rasporedu narednog vikenda u Boru.