Željeli se obračunati s manjom grupom pristalica Krivaje: Navijači Čelika prekinuli prijateljski meč

Prijateljska utakmica između Krivaje i zeničkog Čelika igrana danas na Gradskom stadionu u Zavidovićima prekinuta je 15-ak minuta prije kraja nakon što je grupa gostujućih navijača napala domaće pristalice, piše Klix.ba.

Naime, oko 100 navijača iz Zenice posmatralo je meč u Zavidovićima, a u jednom trenutku, veći dio njih odlučio se obračunati s manjom grupom pristalica Krivaje koji su bili na suprotnoj strani, na pomoćnom terenu van stadiona.

Na tribinama je bilo i djece koja su bježala u nastaloj gužvi, a navijači Čelika su potom krenuli za igračima Krivaje i neki od nih su pobjegli u svlačionice.

Domaća ekipa bolje otvora drugo poluvrijeme i stiže do prednosti. Igrala se 55. minuta kada Kemal Ćosić iz slobodnog udarca pogađa bliži golmanov ugao i donosi prednost Krivaji.

Domaća momčad je brzo udvostručila prednost. U 61. poslije polukontre Krivaje za 2:0 loptu u mrežu šalje Maid Lišić. Prekid utakmice se dogodio desetak minuta prije kraja.

Situaciju je smirila policija i meč je prekinut, a Krivaja je prije prekida vodila rezultatom 2:0.