Radnici Krivaje jutros su oko 6 sati ponovo blokirali zgradu Općine Zavidovići.
Nakon nakon što su jučer sedam sati držali pod blokadom ovu instituciju radnici su ostali dosljedni jučerašnjim riječima te ponovo blokirali zgradu.

Foto: Zdici.info
Kako navode ovo je samo upozorenje nadležnima da otpočnu sa ispunjavanjem radničkih zahtjeva.
– Uposlenici Krivaje zauzeli ovakav stav kako bi se izmogla sredstva koja je Skuština ZDK odobrila u martu, a koja nikad nisu uplaćena na naše račune. Drugi uslov je da se sud očituje po žalbi ortačke grupe na imenovanje stečajnog upravnika. Radnici su ustrajni u svemu tome. Razumijem i njihovu ogorčenost, vidi se njihova nimaština, njihova iznemoglost, vidi se da su ljudi na rubu egzistencije, živaca i svega, kazuje Besim Hasić.
Zbor radnika održat će se u petak kada će biti odlučeno da li će doći do ponovne blokade magistralnog puta M – 17.

Foto: Zdici.info
