ŽRK Krivaja bez uspjeha u revanšu, Izraelčanke idu dalje

Rukometašice Krivaje večeras su u revanš susretu trećeg kola EHF Challenge kupa, poražene od ekipe Maccabi Rishon Lezion, rezultatom 31:22, ćime gošće iz Izraela, izborile plasman u sljedeći krug.

I revanš susret odigran je u Zavidovićima, a gošće su večeras uspjele namiriti zaostatak iz prvog susreta od minus četiri gola.

Mnogo tehnički grešaka, pad koncetracije i slaba realizacija na startu prvog poluvremena, koštale su ekipu Krivaje, vjerovatno, historijskog uspjeha.

Gošće iz Izraela furiozno su ušli u večerašnji susret, a to najbolje govori podatak da su domaće rukometašice svoj drugi pogodak uspjele postići tek u 12. minuti susreta, dok su Izraelčanke već tada bile na plus sedam, 9:2.

Bez većih problema ekipa Maccabia do kraja prvog dijela u potpunosti je uspjela nadigrati domaći sastav pa se na pauzu odlazi kod rezultata 18:8.

U nastavku dosta bolja igra domaće ekipe, no nažalost, greške sa samog početka susreta koštale su domaću ekipu plasmana u naredni krug EHF Challenge cupa.

Nije tako loše izgledalo drugo poluvrijeme, gledajući u pojedinaćnom smislu, Krivajašice su bile bolje za jedan pogodak u drugom dijelu, ali to je bilo nedovoljno za senzaciju.

Sa minus deset sa kraja prvog dijela, Krivajašice su smanjile na minus devet na kraju susreta, što je bilo više nego dovoljno za slavlje gostujuće ekipe.

Gošće su do pobjede vodile Dunay i Pessoa sa po deset postignutih pogodaka, dok su u ekipi Krivaje najefikasnije bile Bašić Sara sa osam i Mehanović Ilma sa četiri postignuta pogotka.